X

Newsletter - z jakich elementów powinien się składać?

E-mail marketing to nadal jedna z najbardziej popularnych form komunikacji między klientem a marką. Wiadomości e-mail to idealny sposób na prezentowanie oferty także potencjalnym klientom. Jednak newsletter musi być odpowiednio skonstruowany, żeby przyniósł zamierzone efekty. Poznaj elementy dobrego newslettera!

Newsletter - ważne elementy:

Call to action musi być widoczny

Jeśli wzywasz swoich odbiorców do konkretnego działania np. do przetestowania programu lub zakupu produktu ważne jest, żeby przyciski,czyli Call to action (CTA) były widoczne. Przyciski powinny być widoczne, czyli przede wszystkim kontrastujące z tłem całej wiadomości - przy jasnym tle zastosuj ciemny przycisk i na odwrót.

Responsywność wiadomości

Nie wszystko musi być RWD od początku do końca. Jednak przy tworzeniu newsletterów pamiętaj o użytkownikach mobilnych i dostosuj swoje maile. Ważne jest, żeby całość była po prostu czytelna czytelna.

Promocje, rabaty i duże cyfry

Newsletter z promocją, której nie widać? To możliwe, dlatego należy pamiętać o odpowiedniej ekspozycji specjalnych okazji. Pamiętaj, ze każdy mail od firmy to osobna oferta, zatem należy poświęcić jej dużo uwagi i wyeksponować najważniejsze elementy, co w przypadku różnego rodzaju promocji jest szczególnie ważne. Duże cyfry działają, dlatego warto powiększyć ceny produktów w przesyłanych ofertach lub zaakcentować wysokość udzielonego rabatu.

Dobre zdjęcia

Kupujemy oczami, dlatego newsletter powinien zawierać dobre zdjęcia - szczególnie jeśli reklamujemy konkretne produkty (jeden produkt - jedno dobre zdjęcie).  W przypadku sklepów, które sprzedają tylko online i nie maja swoich placówek stacjonarnych zdjęcia są szczególnie ważne, bo to przeważnie one decydują o decyzji zakupowej klienta. W przypadku usług warto zastosować zdjęcia, które odnoszą się do komunikowanych przez firmę wartości lub obrazujące jak najbliżej proponowaną ofertę.

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami