X

Content marketing – prowadzenie bloga pomaga pozycjonować stronę

Chociaż niektóre firmy inwestują sporo środków w treści sponsorowane, nadal istnieje bardzo dużo możliwości zbudowania organicznego ruchu na stronie. Dobra pozycja w wynikach wyszukiwania Google wymaga m.in. świadomego i konsekwentnego działania w obszarze content marketingu. Blog może okazać się jednym ze sposobów na sukces w tym wymiarze. Jak zatem wykorzystać content marketing w pozycjonowaniu?

Content marketing a SEO – jak to właściwie działa?

Wiele osób dyskutuje o pozycjonowaniu, choć nie każdy zdaje sobie sprawę, od czego tak naprawdę zależy wysoka pozycja w wyszukiwarce Google. Odpowiedź na to niezwykle istotne pytanie nie jest szczególnie satysfakcjonujące, ponieważ... nie do końca wiadomo, które czynniki i w jakim stopniu ostatecznie decydują o efektach działań SEO. Tych mniejszych lub większych detali wpływających na pozycję w wynikach wyszukiwania jest nawet kilkaset. Wiadomo jednak o kilku elementach, które pomagają w pozycjonowaniu, a z pewnością nie szkodzą.

Google pragnie po prostu promować strony, które zawierają użyteczną, wartościową treść. Dlatego też wszelkie indeksowane witryny są obserwowane i odwiedzane przez roboty wyszukiwarki. Analiza treści pozwala wirtualnym „inspektorom” wyciągnąć pewne „wnioski”, nagradzając dobrą pozycją lub karząc, obniżając miejsce w wynikach wyszukiwania. Dlatego przygotowując treści na firmowy blog, trzeba się kierować przede wszystkim potrzebami i oczekiwaniami odbiorców. Jak to zrobić?

Regularność się opłaca

Dzięki dodawaniu postów w regularnych odstępach czasowych masz pewność, że Twoja strona jest zawsze postrzegana jako aktualna. Blog powinien być żywym, wciąż aktualizowanym i wzbogacanym miejscem w zakątkach internetu.

Linki wewnętrzne i zewnętrzne

W treści wpisów blogowych można, a nawet należy umieszczać linki, hiperłącza, anchory, które prowadzą do innych podstron lub na zewnątrz, do wartościowych, sprawdzonych źródeł. Ta częsta praktyka autorów treści gwarantuję wygodę czytelnikowi, a Google ją docenia.

Format ma znaczenie

Pamiętaj, że pod kątem SEO warto również zadbać o czytelność tekstu poprzez zastosowanie takich elementów formatowania jak nagłówki, śródtytuły, wypunktowania czy pogrubienia.

Content marketing a naturalne frazy

Wokół słów kluczowych narosło wiele mitów. Faktem jest, że należy z nimi uważać, na pewno nie przesadzać i nie umieszczać w treści w sztuczny sposób. Blog stanowi jednak znakomitą przestrzeń do naturalnego wplatania fraz, które występują w zrozumiałym, niepodejrzanym kontekście.

Potencjał społecznościowy

Dobrze prowadzony blog jest coraz chętniej odwiedzany przez kolejnych czytelników. Dlaczego? W dzisiejszych czasach bardzo wiele zależy od promocji w mediach społecznościowych. Jeśli reklamowanie wpisów na stronie firmowej nie będzie dopasowane do charakteru mediów społecznościowych i oczekiwań ich odbiorców, może pojawić się problem. Zachęć czytelników do udostępniania treści i spraw, żeby chcieli się nią dzielić.

Wartościowe treści kluczem do sukcesu

Zarówno automatyczne roboty Google, jak i przeciętni czytelnicy Twojego bloga niejako wyczuwają, co jest naturalną i wartościową treścią, a co powstało wyłącznie na potrzeby komercyjne. Dlatego podchodź do pisania z pokorą i niesłabnącą ambicją.

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami