X

Blogerzy – czy warto angażować ich do kampanii internetowej?

Praktycznie nie ma dziedziny, w której brakowałoby twórców interesujących, popularnych treści w internecie. Blogerzy, influencerzy – jakkolwiek nazwać internetowych, branżowych liderów opinii, mogą stać się bardzo cennymi ambasadorami marki. Istnieje co najmniej kilka argumentów przemawiających za tym, żeby zaangażować ich do kampanii reklamowej.

Naturalny sposób dotarcia do grupy odbiorców

Niezależnie od tego, czy firma zajmuje się produkcją kosmetyków, piwa lub części samochodowych, czy oferuje usługi gastronomiczne albo technologiczne, z pewnością w branży można wskazać wielu blogerów, którzy cieszą się popularnością w mniejszym lub większym gronie czytelników. O ich o odbiorcach można wiele powiedzieć – przede wszystkim czym się interesują, kim są. Blogerzy nastawieni na współpracę z markami chętnie gromadzą dane dotyczące swoich fanów, aby na etapie negocjacji przedstawić gotowy profil odbiorcy treści. To dobra wiadomość, ponieważ dalsze działania promocyjne mogą zostać zaplanowane w 100% pod kątem konkretnej grupy docelowej.

Wyjątkowe formy promocji marki we współpracy z blogerem

Współpraca z blogerem otwiera wiele atrakcyjnych możliwości eksponowania marki w zupełnie nowych kontekstach. Produkt lub usługa mogą być przedmiotem recenzji, poradnika czy storytellingu. Można zorganizować specjalny konkurs, zaangażować fanów, wpleść w działania konta w mediach społecznościowych, które śledzi jeszcze szersze grono, niż wynosi liczba czytelników konkretnego bloga. Zresztą współcześni blogerzy najczęściej nie ograniczają się do tekstów i jednocześnie publikują nagrania wideo czy podcasty.

Przystępne koszty kampanii

Zanim ktoś przypomni fakt, że najbardziej rozchwytywani blogerzy podają stawki, których nie wypowiedzieliby na głos nawet co bardziej rozpoznawani celebryci z mediów tradycyjnych, warto podkreślić jedną rzecz. Angażując zarówno gwiazdy internetu, jak i aspirujących, nieco bardziej niszowych twórców, ma się pewność, jaka jest ich grupa docelowa, a także umiejętności, które przydadzą się w trakcie kampanii. Tymczasem wiele postaci znanych z szeroko pojętego show-biznesu może zagwarantować znaną twarz, ale niewiele więcej. To daje jasną odpowiedź na pytanie, w czyje wsparcie warto zainwestować.

Blogerzy są profesjonalni

Współczesny rynek pozytywnie zweryfikował marketingowy potencjał blogów oraz ich autorów. To osoby, które nierzadko korzystają z pomocy menedżerów lub agencji, posiadają rozbudowane dane na temat swoich odbiorców, są w pełni przygotowane do roli ambasadorów marki. Poza tym na podstawie analizy dotychczas opublikowanej treści łatwo wywnioskować, czego można się spodziewać – jakiego języka, podejścia, stylu.

Nowoczesna ekspozycja marki

Załóżmy, że odpowiadasz za promocję sklepu internetowego z wyposażeniem domu. To najzupełniej uzasadnione, że inwestujesz w reklamy Google, media społecznościowe, pozycjonowanie strony internetowej czy bardziej tradycyjne nośniki. Pomyśl jednak, jak duży potencjał ma współpraca z interesującą, popularną blogerką, która dla wielu internautów jest prawdziwym autorytetem w dziedzinie wyposażania domu. Jej zaangażowanie w Twoją kampanię może dać bardzo pozytywne efekty wizerunkowe i sprzedażowe.

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami