X

Jak zarządzać aktywnością "Lubię to" na Facebooku?

Znaczna liczba portali społecznościowych umożliwia polubienie swojego hobby. Jednak użytkownicy nie zdają sobie sprawy z tego, że w ten sposób udostępniają informacje na swój temat. Dzieje się to poprzez kliknięcie w popularny przycisk "Lubię to". Dowiedz się, jak we właściwy sposób zarządzać swoją aktywnością "Lubię to".

Jak użytkownicy narażają się na spam?

W jednym z poprzednich poradników radziliśmy, jak skutecznie bronić się przed spamem na Facebooku. Okazuje się, że użytkownicy na własne życzenie i często nieświadomie ułatwiają osobom postronnym dostarczanie niechcianych wiadomości. Z jednej strony bardzo popularne stały się reklamy kontekstowe, które w serwisie Marka Zuckerberga powoli zaczynają się pojawiać.

Drugą ważną kwestią jest klikanie w podejrzane linki, najczęściej z rzekomą treścią zawierającą nieodpowiednie materiały dla osób niepełnoletnich. Okazuje się jednak, że w dużej mierze winny jest temu popularny przycisk Lubię to, który pojawia się przy niemal każdej podstronie i aktywności. Ulubiona strona, zespół muzyczny, artysta czy filmy – wszędzie mamy okazję do polubienia swojego hobby. Większość użytkowników jednak nie wie, że udostępniamy w ten sposób informacje o sobie, a co się z tym wiąże, jesteśmy narażeni na spam oraz niebezpieczne wiadomości, które mogą zarazić nasz komputer.

Zarządzanie aktywnością "Lubię to" na Facebooku

Większość użytkowników, zwłaszcza w początkowym okresie fascynacji serwisem Facebook, masowo klikała w polubienia. Dopiero kiedy pierwszy entuzjazm mija, zaczynają się pytania, dlaczego dostaje informacje, które niekoniecznie mnie interesują?

Chcąc unikać niechcianego spamu i podejrzanych wiadomości, możemy w kilku prostych krokach rozpocząć zarządzanie naszymi polubieniami. Dzięki temu będziemy mogli wyczyścić naszą tablicę z niepożądanych aktywności. Oto jakie kroki należy podjąć, aby zminimalizować spam z powodu regularnego klikania w przycisk "Lubię to".

  • Szybkie zarządzanie aktywnością na Facebooku możliwe jest pod adresem: http://manageyourlikes.com/ , klikając "Analize your own profile".

  • W następnym oknie udostępniamy aplikacji informację o naszym koncie – należy być zalogowanym w serwisie społecznościowym Facebook.

  • Następne okno pokazuje tabelkę z liczbą naszych polubień. Mamy tu odpowiednio liczbę wszystkich "Lubię to" w danej aktywności, nazwę, kiedy dodaliśmy do ulubionych oraz przycisk "Like".

  • Jeśli chcemy usunąć wybrane polubienia, to wystarczy przy każdym wpisie kliknąć w znaczek „Like”, aby więcej nie otrzymywać informacji na dany temat.

  • Dodatkową funkcją jest możliwość pogrupowania polubień tematycznie, co ułatwi zarządzanie naszymi aktywnościami.

  • W przypadku chęci usunięcia określonych stron, wystarczy z poziomu zakładki „List of your Pages”, wpisać w pasku wyszukiwania określoną stronę, zaś po jej wyświetleniu klikamy w przycisk “Like”.

Gotowe. Od teraz możemy swobodnie zarządzać - dodając lub usuwając niepotrzebne aktywności, które polubiliśmy w przeszłości. Dzięki tej metodzie znacznie zwiększymy bezpieczeństwo naszego komputera w trakcie przeglądania zasobów serwisu Facebook.

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami