X

Twitter - polskie przykłady budowania marki osobistej

Twitter ma swoich zwolenników nie tylko wśród młodzieży, która  dzieli się za jego pomocą swoimi przemyśleniami, pokazuje swój sposób spędzania wolnego czasu oraz udostępnia zdjęcia. Cieszy się także dużą popularnością wśród firm, które w ten sposób nawiązują kontakt z klientami i starają się wzmocnić swoją pozycję na rynku.

Nie sposób nie zauważyć, że w ciągu ostatnich kilku lat wzrosła pozycja social media wśród przedsiębiorców. Konto w mediach społecznościowych ma obecnie niemal każda firma, która stawia na rozwój i na bliższy kontakt z klientem. Twitter dogania Facebooka, co widać po sukcesach wielu polskich marek, osiągniętych właśnie przy pomocy Twittera.

Aktywność w sieci jest w dzisiejszych czasach obowiązkowa. Internet to główne medium przekazu informacji i to właśnie tutaj można spotkać potencjalnych klientów. Żeby ich pozyskać, trzeba jednak wiedzieć, gdzie szukać. Dla wielu sprawa jest oczywista - w mediach społecznościowych. Słusznie, to właśnie one mają moc i mogą być asem w rękawie. Dzięki Twitterowi wiele firm wyszło z ukrycia. Wiele znanych przedsiębiorstw korzysta z tego portalu, aby ich popularność stale rosła, a opinia klientów dawała im zadowolenie i satysfakcję.

Twitter - niedoścignieni

Przeprowadzone badania dają nam pełen obraz popularności małych i dużych firm w świecie Twittera. Na samym szczycie listy znajduje się TVN24, a na drugim miejscu Gazeta Wyborcza. Znana stacja telewizyjna i ceniona przez Polaków gazeta skutecznie działają na portalu społecznościowym i zrzeszają szerokie grono fanów. Wskazuje to na to, że nasze społeczeństwo jest głodne wartościowych informacji i ceni sobie programy telewizyjne i gazety, które dostarczają ważne wiadomości i mówią o sprawach istotnych.

Doskonale w świecie Twittera radzą sobie także dziennikarz Konrad Piasecki z RMF FM, Igor Janke z Rzeczpospolitej czy Jarosław Kuźniar z TVN24. To pozwala nam wnioskować, że branża dziennikarska oraz polityka królują na Twitterze.

Portale społecznościowe to także raj dla blogerów, którzy właśnie w ten sposób budują swój wizerunek i wzbudzają zaufanie wśród fanów. Ich pasja stała się sposobem na zarabianie pieniędzy. Robią to, co lubią i czerpią z tego niemałe zyski. Największą popularnością na Twitterze może pochwalić się Karol Paciorek oraz Eryk Mistewicz, specjalista do spraw marketingu politycznego. Z dnia na dzień powiększa się jednak konkurencja na Twitterze, co zmusza pionierów w poszczególnych branżach do wdrażania coraz to nowszych i bardziej oryginalnych pomysłów.

Twitter czyli dobry pomysł, żeby zaistnieć

W Polsce firmy prześcigają się w szalonych i oryginalnych pomysłach swoich kampanii marketingowych. Trzeba wiedzieć, co obecnie jest cenione, co się podoba i co interesuje odbiorców. Poznanie swoich odbiorców jest zatem kluczowe, aby móc stworzyć skuteczny plan działania. Twitter ma kilka ciekawych profili znanych marek, które zaskakują swoją pomysłowością i tym samym przyciągają internautów.

  • Tesco - profil o nazwie Smaczna strona Tesco doskonale pasuje do specyfiki tego sklepu. Tutaj aż chce się zaglądać. Zamieszczane są na nim ciekawe przepisy oraz propozycje podania potraw. Można czerpać z nich inspiracje i tworzyć własne zestawienia smakowe. Tesco poszło w kierunku prężnie rozwijającego się trendu, czyli kuchni. Ludzie są spragnieni dobrego i zdrowego jedzenia i coraz częściej gotują. Profil Tesco jest kolorowy i bardzo przejrzysty. Co ważne, nie jest to natrętna reklama firmy, a jedynie inspiracja dla internautów.  W dzisiejszych czasach taka dyskrecja jest bardzo ceniona.

  • Koszulkowo - wszyscy uwielbiamy koszulki z ciekawymi i zabawnymi nadrukami. Firma Koszulkowo doskonale zna potrzeby swoich klientów i wie, co się obecnie nosi. Zaistniała właśnie dzięki mediom społecznościowym i to one tak naprawdę są odpowiedzialne za jej sukces. Młodzi ludzie tylko czekają, aż firma udostępni wpis z nowym modelem T-shirtu.

  • Tymbark - któż nie zna kapsli z Tymbarka, kryjących zabawne sentencje i motta? Wielu właśnie z tego powodu sięga w sklepie po ten napój. Bohaterem konta firmy Tymbark na Twitterze jest właśnie kapsel. Na profilu aż roi się od fotografii, które przedstawiają napisy z ich rewersu. Miło jest wejść na profil i już na samym początku przeczytać: Zawsze uśmiechaj się do życia. Niezwykle optymistyczna strona, która dla wielu jest ogromną inspiracją i dodaje energii.

  • Poczta Polska - w porównaniu do wyżej wymienionych firma ta pochodzi z zupełnie innej branży, zasługuje jednak na to, żeby wspomnieć o niej przy okazji mowy o twitterowych sukcesach. To tutaj możemy dowiedzieć się, jak opiekować się przesyłkami oraz uzyskać porady dotyczące wysyłania paczek. Poczta Polska chętnie odpowiada na pytania internautów i pokazuje, że nawet już tak mało popularna forma wysyłki może mieć znaczenie w internecie.

Twitter - co daje?

Żeby zaistnieć w świecie internetu, trzeba umieć przebić się przez twardy mur konkurencji. Potrzeba do tego czasu i dobrze przemyślanej strategii. Kreowania własnego wizerunku nie można zostawić na potem, trzeba je zacząć, zanim jeszcze wkroczy się na rynek. Klienci najchętniej korzystają z usług firm, którym można zaufać i które nie ukrywają się przed światem. Na Twitterze królują przede wszystkim te marki i te osobistości, które przekazują interesującą treść, zdradzają tajniki swojej pracy oraz angażują internautów w liczne kampanie i akcje. W mediach społecznościowych nie ma miejsca na natrętne reklamy oraz promowanie sprzedaży swoich produktów i usług. Tutaj liczy się sama firma, jej idea i ludzie, którzy ją tworzą. Musisz mieć pomysł, wiedzieć, o czym chcesz pisać i znać sposób,w który chcesz realizować swoje cele. Potencjał Twittera doskonale wykorzystał sklep Tesco, który nie postawił na promowanie swoich produktów, ale na dostarczanie swoim fanom ciekawych inspiracji i pomysłów na pyszne posiłki. Jest to świetny sposób na to, aby zbudować swój ekspercki wizerunek. Od firmy Tymbark możemy uczyć się optymizmu i sposobu przekazywania pozytywnej energii, a od Koszulkowa -  niekonwencjonalnych pomysłów na biznes. Teraz Twoja kolej, by wykorzystać kreatywność i uwolnić pomysły. Kto wie, może to Ty niedługo będziesz na szczytach twitterowego rankingu popularności?

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami