X

Blog firmowy jako skuteczne narzędzie marketingowe

Istnieje narzędzie, które poprzez umiejętne wykorzystanie wspiera działania z obszaru marketingu, PR-u, brandingu, CSR-u, pozycjonowania i wielu innych, równie istotnych w procesie zarządzania firmą. Tak, chodzi o firmowy blog. W teorii to znany od lat sposób komunikowania, a w praktyce rozwiązanie, które relatywnie niewielkim kosztem przynosi mnóstwo korzyści. W dobie content marketingu blog firmowy wydaje się totalnym must have w naszym biznesie.

Blog firmowy - Naturalne działania SEO

Zacznijmy od tego, że każda firma funkcjonująca w Internecie powinna być zainteresowana zasięgami. W idealnym scenariuszu Twoja witryna wyświetla się po wpisaniu określonych fraz kluczowych na pierwszym lub jednym z pierwszych miejsc. Jak to osiągnąć? Skutecznym SEO. A jednym ze sprawdzonych narzędzi jest dopracowany, atrakcyjny blog.

Algorytmy Google „lubią”, gdy strona jest bogata w treść, prowadzona z niezbędną regularnością, przyjazna dla użytkownika. Poziom atrakcyjności jest oceniany między innymi przez pryzmat występujących w tekście fraz, które są wyszukiwane. Słowa kluczowe we wpisach blogowych powinny być umieszczane naturalnie, w konkretnym kontekście, odpowiednich proporcjach względem pozostałego tekstu. A wtedy rzeczywiście wspierają SEO i w dłuższej perspektywie windują stronę firmy w wynikach wyszukiwania, o ile oczywiście same treści są wartościowe dla użytkowników. Pomagają temu także udostępnienia czytelników doceniających jakość publikowanych treści.

Kreowanie marki online

Blog stanowi idealne miejsce na stopniowe, skuteczne budowanie wizerunku w oczach klientów i kontrahentów. O ile na stronie internetowej czy w rozmaitych komunikatach należy stawiać na zwięzłość przekazu, o tyle na blogu można rozpisać się w najlepsze. W poszczególnych wpisach firmy często przedstawiają swój zespół, historię, cele. Blog powinien być pisany lekko, ale intrygująco, przystępnie, ale spójnie i kreatywnie. Możesz zaprezentować przedsiębiorstwo i przekazać określone wartości. Jeśli chcesz coś wyjaśnić, zrób to na blogu. Jeśli chcesz przygotować klientów lub pracowników do zmian – również stanowi on idealną platformę.

Wsparcie sprzedaży produktów lub usług

Nieważne, czy sprzedajesz części samochodowe, prowadzisz gruzińską restaurację, czy świadczysz zdalnie usługi graficzne – w każdej branży jest miejsce na wartościową treść, która zapewnia skuteczną promocję. Regularnie prowadzony, angażujący, inspirujący blog jest doskonałym wsparciem dla działań mających na celu zwiększenia sprzedaży. Chcesz mieć więcej klientów? Znajdź ich w Internecie. Zbuduj relację, a następnie ją utrzymaj. Odpowiednio dobrane słowa, obrazy czy multimedia są w stanie poprawić sytuację Twojej firmy niezależnie od pułapu, z którego startujesz.

Blog firmowy - Działanie dla każdej firmy

Blog jest narzędziem dostępnym nawet dla mikroprzedsiębiorców. Treści można publikować na darmowych platformach, z użyciem gotowych szablonów czy bezpłatnych grafik. Oczywiście, w dobrego bloga warto inwestować, na przykład korzystając ze wsparcia profesjonalnych copywriterów i specjalistów w zakresie SEO. Najważniejsza jest jednak koncepcja, która przyświeca twórcom bloga – skierowana do konkretnej grupy docelowej, potencjalnych klientów firmy, a następnie realizowana poprzez wartościowe treści.

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami