X

Nowy produkt na Facebooku - jak go wypromować?

Każda firma z biegiem czasu rozwija się i wprowadza na rynek nowe produkty. Aktualnie jednak trudno znaleźć kategorię, towar czy usługę, która nie miałaby dużej konkurencji. Przez to też promocja takich produktów nie jest łatwa. Z pomocą przychodzą media społecznościowe. Dzięki nim można znacznie usprawnić proces wprowadzania nowych ofert na rynek oraz trafić do grupy odbiorców. Jakie kroki należy podjąć? Jak działać, aby dopiero wprowadzany, nowy produkt na Facebooku odniósł sukces.

Nowy produkt na Facebooku - właściwa strategia to podstawa

Podstawą każdych działań jest właściwie opracowana strategia. Nowy produkt wprowadzany na rynek potrzebuje jej szczególnie. Dotyczy to również planu promocji w mediach społecznościowych. Przede wszystkim zacznij od wskazania odbiorców nowej oferty. Dowiedz się o nich jak najwięcej - czym się interesują, ile czasu spędzają na Facebooku. Dzięki temu, łatwiej wybierzesz narzędzia, których warto użyć do wprowadzenia nowego produktu na Facebooku oraz sprawdzisz, czy odbiorcy postów są rzeczywiście nim zainteresowani.

Wprowadź nutkę tajemniczości

Jeśli prowadzisz kampanię i promujesz nowy produkt na Facebooku, warto użyć do tego nutki zagadkowości. Jest to często spotykana praktyka w mediach społecznościowych. Polega na publikowaniu postów, na których widnieje kawałek nowego opakowania lub składnik, z którego zrobiony jest produkt, ale nie całość oferty. Można również zorganizować związany z tym konkurs. Wprowadzi to dodatkowe elementy, które mogą zaciekawić odbiorców oraz pomoże zdobyć zaangażowanie internautów, czyli przyszłych klientów.

Trochę zabawy nie zaszkodzi

Użytkownicy mediów społecznościowych uwielbiają konkursy, dlatego zawsze jest dobrze, kiedy je zorganizujesz. W przypadku nowego produktu na Facebooku sprawdzą się idealnie. Po pierwsze, tak jak już wspominaliśmy, można prowadzić je w formie zagadki przy samym wprowadzaniu produktu lub po prostu przy okazji jego promocji. Każdy konkurs budzi pozytywne emocje, więc tym samym będą się one kojarzyły z twoją nową ofertą. Dobrym pomysłem są też dedykowane gry czy aplikacje w tematyce twoich produktów. Oczywiście potrzeba przy tym większych nakładów finansowych oraz więcej pracy, ale i zasięg takich narzędzi będzie znacznie szerszy.

Dobry content

Nieodłącznym element promocji nowych produktów, zwłaszcza w mediach społecznościowych, będą grafiki i banery zamieszczane na profilu marki. Ważne, aby przykuwały wzrok i zawierały wartościowe teksty. Pamiętaj, żeby tworzyć takie treści, które podkreślają zalety oraz wyjątkowość produktu. Wskazuj na jego właściwości i cechy oraz zdecydowanie unikaj sloganów wychwalających produkt, a niezawierających żadnych merytorycznych informacji.

Dobrze stargetuj swoich odbiorców

Przemyśl i zbadaj, kim dokładnie jest twoja grupa docelowa i w jaki sposób najlepiej do niej trafić. Określ sposoby komunikacji i narzędzia. Oblicz budżet, który chcesz przeznaczyć na działania związane z dotarciem do klientów i zbudowaniem wśród nich dobrego wizerunku produktów. Do pomocy posłużą ci narzędzia do remarketingu, geotargetowania czy custom audience. Dzięki nim możesz kontrolować środki przeznaczane na kolejne etapy promocji oraz obserwować, czy przynoszą pożądane efekty.

Posty przypominające

Samo wprowadzenie nowego produktu za pomocą Facebooka to nie koniec działań. Niezwykle ważne jest przypominanie o nim odbiorcom, a tym samym budowanie jego świadomości. Warto po jakimś czasie pokazać produkt w innym kontekście lub użyciu przy innych czynnościach. Jeśli produkt będzie na rynku jakiś czas, można poprosić klientów o zdjęcie z nim i opublikować je na profilu.

Wprowadzając nową ofertę na rynek, trzeba liczyć się z podjęciem wielu różnych działań. Należy uwzględnić w nich media społecznościowe. Nowy produkt na Facebooku ma największą szansę przebicia wśród konkurencji i dotarcia do odbiorców. Potrzeba jedynie kreatywności i dobrej znajomości swojej grupy docelowej.

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami