X

Jak zarabiać na blogu - poznaj cenne wskazówki

Dzisiaj często mówi się o tym, że każdy może zostać blogerem i na tym zarabiać. Jednak czy to jest rzeczywiście prawdą? W pierwszej kolejności osoba prowadząca bloga powinna pisać o tym, na czym się zna naprawdę, aby odbiorcy takiego bloga mieli podstawy do obserwowania i polegania na jej lub jego opinii. Form zarabiania na blogu może być wiele - od artykułów sponsorowanych, przez zwykłe reklamy banerowe po aktywną promocję danej marki przez blogera. Dowiedz się, jak zarabiać na blogu!

Poznaj sposoby jak zarabiać na blogu!

Artykuły sponsorowane

Będą chętni na zamieszczanie płatnych artykułów na Twoim blogu jeśli tylko znajdą na nim wartościowe treści. Pamiętaj - to jeden z głównych aspektów, pod kątem których oceniany jest Twój blog. Warto jednak pamiętać także, że teksty te nie powinny być nachalną reklamą firmy, ale muszą dostarczać także jakiś wartościowy content.

Tradycyjne reklamy banerowe

Można obrać także drogę bardziej standardową i po prostu zamieszczać reklamy graficzne firm. Jest to kolejna z możliwości zarobku, ale tutaj mamy dwie opcje - samodzielne osadzanie banerów na naszym blogu lub skorzystanie z gotowych systemów reklamowych takich jak najpopularniejszy system Google AdSense. Tego rodzaju reklamy powinny nawiązywać mimo wszystko do tematyki strony i nie może być ich za dużo, ponieważ na „zaśmieconej” reklamami stronie użytkownik nie znajdzie dla siebie pożądanej dla siebie treści.

Social media

Media społecznościowe są także jednym ze sposobów na zarabianie na blogu, ponieważ możemy na nich stale zamieszczać artykuły opublikowane na naszym blogu i tym samym jeśli treść będzie interesująca mamy szanse na zdobywanie naturalnego ruchu, czyli uzyskujemy rzeczywisty obraz tego, co naprawdę interesuje naszych odbiorców. Jeśli takie informacje zbierzemy, będziemy mogli także w ramach promocji w kanałach social media zamieszczać posty dotyczące artykułów sponsorowanych i zyskiwać dla nich większy ruch, a tym samym zwiększać swoje szanse na jeszcze wyższe zarobki.

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami