X

Blog firmowy - czy warto założyć go dla e-sklepu

Już na wstępie można odpowiedzieć twierdząco na pytanie postawione w tytule artykułu. Co więcej, istnieje więcej niż jedna korzyść z prowadzenia bloga. Warto odkryć potencjał tkwiący w tego rodzaju aktywności. Niezależnie od branży, w której funkcjonuje e-sklep, interesująca treść może przynieść dużo dobrych efektów. W tej sytuacji nie pozostaje nic innego jak opisać kilka najważniejszych korzyści, dla których opłaca się założyć i prowadzić firmowego bloga.

Budowanie relacji z klientem

Klienci lubią dostawać od firm coś ekstra. Na tym opierają się przecież wszelkie promocje – jako konsumenci doceniamy gratisy, rabaty czy przywileje. Wartościowa treść publikowana na firmowym blogu także może być tego rodzaju „bonusem”. Należy jednak kierować się w pierwszej kolejności potrzebami i oczekiwaniami grupy docelowej.

W przypadku e-sklepów wymyślanie tematów nie należy do najtrudniejszych zadań – z góry wiadomo przecież, jaki obszar tematyczny interesuje klientów sklepów internetowych z kolekcjonerskimi monetami, odzieżą piłkarską, chińskimi herbatami czy akcesoriami dla kobiet w ciąży. Opracowanie konkretnych treści to już zadanie dla kreatywnych autorów.

Czytelnik bloga powinien otrzymać swego rodzaju nagrodę za czas, który poświęca na lekturę tekstu. Najczęściej jest to po prostu przydatna treść – na przykład bezpłatny tekst poradnikowy. Można także dostarczyć klientowi nieco rozrywki czy inspiracji. Najważniejsze, żeby nie skupiać się na reklamie, lecz dostarczać wartościowy content. Odbiorca bloga, który do niego wraca, nawiązują z marką relacją. A publikowane komentarze czy przesyłane wiadomości potwierdzają jej charakter.

Wzmacnianie eksperckiego wizerunku

Dobrze prowadzony blog to prawdziwa wizytówka nowoczesnej firmy, także w sektorze e-commerce. Regularnie publikowane wpisy pozwalają zbudować i utrwalić wizerunek eksperta zarówno w oczach klientów, jak i całej branży. Dobrze, jeśli firma wyróżnia się właśnie w ten sposób i przykuwa uwagę środowiskowych mediów, pokazując, że jest zaufanym partnerem w swojej niszy.

Wspieranie działań sprzedażowych

Oczywiście żaden blog firmowy nie powstaje z czystej pasji i bezinteresownie. Treść, w którą inwestuje się czas i środki, ma na celu wsparcie zasadniczego przedmiotu działalności, a więc w tym przypadku sprzedaży produktów przez Internet. Jak to robić? Chociażby opisując produkty, zapowiadając nowości, publikując aktualności z życia, czy prezentując case studies. W ten sposób można zyskać wizerunkowo oraz brandingowo, ale i marketingowo.

Naturalne wdrażanie SEO

Nawet znakomicie przygotowany e-sklep, zawierający optymalnie dopasowane opisy produktów i kategorii, a także wszelkie niezbędne podstrony, wymaga nieustannego udoskonalania. Z punktu widzenia pozycjonowania trudno wyobrazić sobie coś lepszego niż regularnie dodawana treść, która zawiera wiele słów kluczowych użytych w naturalny sposób, a także linków czy innych elementów wspierających działania pod kątem wyników w wyszukiwarce Google. Krótko mówiąc, blog firmowy się opłaca każdemu e-sklepowi!

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami